• Black LinkedIn Icon

© 2017 Remindit. Her Hakkı Saklıdır.

Sergi Tanıtımı

Soyunuyoruz

Konsept : Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri anısına düzenlenen projede sergi tanıtımı ile ilgili işlerin proje küratörü ile birlikte planlanarak yürütülmesi. 

 

Proje Özeti : 18 -19 Mart 2017 tarihlerinde ATO Congesium’da,  Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi ve öğrencilerinin katılımıyla oluşturulan sanat projesinin sanat yönetimi, kapak fotoğraf çekimi ve tasarımı, tanıtım kataloğu, davetiye ve poster tasarımları vb süreçleri gönüllü olarak yürütülmüştür.

 

Maden işçileri yer altında çalışırken bazen günlerce yukarı çıkamazlar. Temiz kıyafet ve yiyecek vb eşyalarını makara sistemiyle gönderip aldıkları metal sepetlerden esinlenerek çöp kovalarını çıkış noktası alan sergide birçok farklı iş sergilenmektedir.

 

Tasarım dili, sergiye katılan sanatçıların projelerinin önüne geçmemesi için sade, yalın ve minimal tercih edilmiştir. Çok renkli ve göze çarpan öğelerden kaçınılmıştır. Birçok farklı sanatçının ve üslubun en iyi şekilde sergilenmesi amaçlanmış ve tasarımın diğer unsurlarıyla yarışmamasına özen gösterilmiştir.

Müşteri / 

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

 

Proje / 

Sergi Tantımı

 

Proje Formatı / 

Ofset & Dijital

Yıl / 

2017

Daha Fazla Göster